fbpx
Vytisknout
Řada českých jachtařů se vrací na Balt a protože při nákupu jízdenek na českém nádraží často zjistí, že by možná vyšlo levněji soukromé letadlo, mohly by se jim hodit informace o zlevněných jízdenkách německých drah:

Europa-Spezial z Česka do Německa
V rámci výhodného mezinárodního tarifu Europa-Spezial nabízí Deutsche Bahn v určitých spojeních omezený počet jízdenek v různých cenových třídách podle ujeté vzdálenosti. Při vyhledávání spojení na stánkách Deutsche Bahn se vždy zobrazí nejvýhodnější dostupné jízdenky Europa-Spezial, které si můžete koupit v e-shopu. 
V případě, že už jsou jízdenky v tomto tarifu vyprodány, systém nabídne běžné jízdné.
Účastníky regaty ČANY - LANEX Offshore Cup by mohlo zajímat, že jízdenku z Prahy do Ostseebad Kühlungsborn lze takhle pořídit již od 39€ místo normální ceny 106,60€.

Quer-durchs-Land-Ticket 
je jízdenka pro jednu až pět osob, která platí od pondělí do pátku od 9:00 do 3:00 následujícího dne pro všechny regionální vlaky (RB, IRE, RE) a příměstské vlaky (S-Bahn) společnosti DB a další zúčastněné železnice ve 2. třídě, nelze ji použít ve vlacích EC, IC, ICE a dalších mezinárodních rychlících. 
Jízdenka pro jednu osobu stojí v automatu 44€ (u pokladny 46€) a každá další osoba připlácí 8€.
Podrobnosti: Quer-durchs-Land-Ticket

Schönes-Wochenende-Ticket
je jízdenka pro jednu až pět osob, která platí v sobotu nebo v neděli od půlnoci do 3:00 následujícího dne. Pokud si jí koupíte přes Internet nebo v automatu, stojí 44€, když ji kupujete u pokladny tak 46€. 
Jízdenka platí ve všech vlacích místní dopravy společnosti DB (S-Bahn, RB, IRE, RE), u mnoha dopravních sdružení a nestátních železnic podle jejich ustanovení ve 2. třídě a na některých úsecích tratí v Polsku, mimo jiné na tratích Grambow – Szczecin Główny, Tantow – Szczecin Główny a Ahlbeck Grenze – Świnoujście Centrum.
Nelze ji použít ve vlacích EC, IC, ICE a dalších mezinárodních rychlících. 
Podrobnosti: Schönes-Wochenende-Ticket

Jízdenky lze zakoupit v nádražních automatech nebo za příplatek v pokladně, případně v e-shopu Deutsche Bahn.
Nezapomeňte na jízdence vyplnit jméno!

Miroslav Jaroš
Ještě nemáte účet? Staňte se členy teď!

Přihlásit k účtu