Jachtařská akademie Českého svazu jachtingu spolu s yachting.com opět přináší sérii přednášek slavných českých i světových osobností pro širokou veřejnost. Letos se uskuteční ON-LINE a bude určena i pro zájemce ze Slovenska!
Jak se nevzdávat i v době pandemie, jak obeplout Aljašku až po Mexiko, jaké jsou moderní nehody na lodi, proč nevěřit jen navigaci a hodně o budoucnosti jachtingu a windsurfingu a ještě mnohem víc. To je stručný obsah 9 zajímavých přednášek.
Letošní cyklus přednášek bude vzhledem ke stávající situaci probíhat on-line vždy v úterý od 18 do 20:00 hodin. Cena je 300,- Kč a pro držitele závodních licencí Českého i Slovenského svazu jachtingu jsou zcela zdarma.
Registrace je možná na:
https://www.yachting.com/cs/kurzy-a-prednasky/prednasky-ve-spolupraci-s-ceskym-svazem-jachtingu
anebo na: http://www.jacht-akademie.cz/aktivity/
Jachtařská akademie byla zřízena pro širokou veřejnost se zájmem o jakoukoliv formu jachtingu. Vedle praktických prezenčních seminářů, přednášek a kurzů v rámci Jachtařské akademie vzniká i rozsáhlá databáze vzdělávacích článků, komentovaných videí s praktickými ukázkami a video přednášek určených pro online vzdělávání. Na Jachtařské akademii spolupracuje řada významných osobností českého i zahraničního jachtingu, včetně olympioniků.
Seznam přednášek:
1) 12. 1. Christian Dumard Fr.- Navigace, meteorologie a průběh závodu Vendeé Globe 2020
2) 19. 1. Marian Jelínek- Jak se nevzdávat a směřovat stále k cíli i když přijde pandemie
3) 26. 1. Jiří Denk- Plavba z Aljašky do Mexika na lodi Altego II
4) 2. 2. Petr Ondráček- Kapitánem na záchranném ostrůvku
5) 9. 2. Vasilij Zbogar Slo- Na Laseru k olympijským medailím
6) 23. 2 David Křížek- Budoucnost jachtingu
7) 2. 3.
Kateřina Staňková - Moderní nehody, technika na moři jako dobrý sluha, ale zlý pán.
Dnes má každý běžný jachtař k dispozici takové technické vymoženosti, o jakých se nám před pár desítkami let ani nezdálo, a na techniku většina z nás při plavbách až slepě spoléhá. Zároveň ale obvykle neumíme využívat její možnosti a tahle kombinace vede k řadě krizových situací. Na přednášce si ukážeme na konkrétních příkladech typické chyby, kterých se při spoléhání na techniku na moři dopouštíme.
S jachtingem začínala v 80. letech jako dítě na Vltavě, na moře jezdí od roku 1997. Baví jí velké námořní závody, jezdila řadu let se špičkovými českými týmy Bohemia Express a Tři sestry. Je Yachtmaster instruktor britské Royal Yachting Association, v Čechách se věnuje hlavně kurzům radiooperatéra a přežití na moři. Když děti dovolí, tak občas učí praktické jachtařské kurzy ve Skotsku.
8) 9. 3.
Jan Sedláček- Jachtařské nehody na českých vodách, vodní záchrana a prevence
Prevence tonutí (nejen) v jachtingu
Základy neodkladné první pomoci
Mgr. Jan Sedláček, DiS. - absolvent FTVS UK a zdravotnický záchranář, lektor kurzů první pomoci.
9) 16. 3.
Milan Hájek, Patrik Hrdina- Budoucnost windsurfingu
Přednáška bude vtipným shrnutím od historie až po dnešní moderní windsurfing. Dozvíte se, jak se u nás začínalo, jak je jednoduché s tímto sportem u nás začít v kterémkoliv věku, něco o retro prknech s moderní technologií s Karlem Lavickým, ale také o nových typech foilů, trendech, ………
Milan Hájek patří dlouhá léta k nejlepším českým jachtařům. Závodil na Optimistu, Evropě, Finnu, Laseru, T-Boatu, Café 24, Melgesu 24, společně s Davidem Křížkem dosáhl mnohých úspěchů ve dvouposádkových námořních závodech třídy Mini a jako kormidelník a kapitán vyhrál mnohé týmové závody na moři.
Patrik Hrdina 10ti násobný mistr republiky ve windsurfu. Startoval na Olympiádě 1992 v Barceloně a v roce 1996 v Atlantě, již roce 1984 startoval na závodech Družba 84,
Podrobnější informace a registrace na přednášky je dostupná na www.jacht-akademie.cz
Kontakt pro média: Jiřina Faloutová, tel. 776 369 685,
Comments powered by CComment