Jeanneau Sun Odyssey 449 nevědomky přerušila jeden z největších světových cyklistických závodů žen.
Když zbývalo pět kilometrů do cíle elitního cyklistického závodu Ladies Tour of Norway vedla malá skupinka s dobrým náskokem. Kdo ze čtyř vyhraje? Nikdo se neobjevil, protože 45-stopý Jeanneau a dálkově ovládaný most obrátilo celý závod.
Když se čtyři hlavní cyklistky shromáždili ve skupince přes dvacet vteřin před všemi ostatními, bylo to jen otázkou, která z těchto čtyř zvítězí. Ladies Tour of Norway, se světovou elitou v závodě žen na kole, byly poslední minuty třetí etapy. V předchozích dnech získala nejvíce bodů Holanďanka Marianne Vos, ale teď byla daleko za vedoucím týmem. Silný protivítr pomohl čtyřem silným cyklistkám, který se střídali ve vedení. Ale několik set metrů než peloton dojel k mostu přes vjezd do Fredrikstad vnitřního přístavu začaly světla blikat a závory šly dolů. Než byl otvírací most zcela otevřen, shromáždil se celý závod před závorou a rozčílení jezdci viděli stožár norské Jeanneau Sun Odyssey 449 jak se blížil a projel za zvednutým mostem. Posádka plachetnice si zjevně nebyla vědoma toho, co nevědomky způsobili a mávala šťastně na vrtulník s kamerou, který vysílal závod v norském TV2 a na síti.
Když se závory otevřely po zavření mostu, neměla předchozí vedoucí skupina šanci. Rakušanka Chloe Hoskings stojící úplně vlevo na mostě, kde se závora zvedala nejdřív, se ujala vedení a vyhrála denní etapu následovaná Marianne Vos, která také vyhrála celkem díky extra bodům.
Příčinou katastrofy bylo, že protivítr jezdce v průběhu etapy zdržel a čas dojezdu do cíle a dočasné uzavření mostu do 18 hodiny uplynul. Most je ovládaný na dálku a operátor v Oslo nebyl informován o zpoždění v závodě, a otevřel most, když zjistil, že dvě lodě čekají v době pravidelných otevíracích hodin na otevření mostu.

http://pakryss.se/cyklingvarldens-mest-hatade-jeanneau/
https://youtu.be/DY8vHXVWtEQ

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Ještě nemáte účet? Staňte se členy teď!

Přihlásit k účtu