fbpx
Na stránkách noonsite.com byly zveřejněny informace týkající se jednotlivých zemí a jejich politiky pro jachtaře. Z přehledu vyplývá, že většina přístavů jsou zavřené, některé v karanténě.

Z jednotlivých zemí uvádíme

Německo, stav k 16. 4. 2020, izolace, beze změn. Všechny mariny zavřené, rekreační plavba není povolena.

Franice, stav k 24. 4. 2020, všechny námořní aktivity zakázány. Pro plavidla v tranzitu do severní Evropy odkazují na další informace. (ve Francouzštině)

Holandsko, 27. března 2020, vstup do Holandska plachetnicí je povolen pouze občanům EU a musí dodržovat pravidla. Například na jihu Holandska (provincie Zeeland) je jakýkoli rekreační pobyt zakázán. Pokud byste tam byli plachetnicí, nemohli byste na ní přespávat. Všechna veřejná zařízení jsou uzavřena (včetně přístavů a souvisejících služeb), takže není ani místo kde je možné se vyvázat.

Chorvatsko, stav k 27. březnu 2020, cizinci, kteří uvízli v Chorvatsku kvůli uzavřeným hranicím nebudou potrestáni za překročení délky pobytu. Chorvatské přístavy jsou zavřené, bez možnosti vplutí nebo vyplutí. Lodě, ve smyslu, že na nich žijete, mohou zůstat, ale neexistují žádné služby.

Více k jednotlivým zemím na výše uvedeném odkaze.
 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Ještě nemáte účet? Staňte se členy teď!

Přihlásit k účtu