fbpx

Přes noc došlo k značným změnám v závodním poli.

Ještě večer někteří závodníci obepluli otočný bod závodu Christianso. Dle předpovědi která se i vyplnila měl přes noc závodníkům foukat zadní vítr, tedy těm kteří pluli zpět. To i potvrdil Robert Kolín, který se ozval telefonem v 21:30. Hovor s Robertem sice potvrdil, že meteopředpověď se naplnila, ale bohužel jsme se dozvěděli, že Robert je nucen odstoupit z technických důvodů. Došlo k poruše kormidelního zařízení, dle všeho k přetržení řetězu/lana, loď se stala neovladatelnou. Nasadili náhradní pinu a zamířili do nejbližšího přístavu, aby záležitost vyřešili.

Zajímavé je, že jak Ilja Sadílek na stoupačku získával a podařilo se mu závodnímu poli hodně vzdálit, na zaďák to jde zase lépe ostatním a začali Sadílka doplouvat. Takže když to včera večer vypadalo, že slovenská posádka Ilji Sadílka má velmi, velmi dobrou pozici k vítězství, dnes ráno jsou v jedné linii s Jirkou Altmanem, kterému se podařilo stáhnout jeho náskok na nulu. Takže teď probíhá přímý boj mezi nimi  o první místo a vzhledem k tomu, že Jirka Altman pluje stále rychleji, pokud Ilja Sadílek nepřidá, ztratí průběžné první místo.

V 8:30 přišla další zpráva, tentokrát od posádky Mirka Markanta. Jsou na východě od Bornholmu, takřka nefouká vítr, vzdávají. Měli smůlu, objednaného Dehlera 38 nedostali a náhradní Hanse 38 se samopřehazovací kosatkou závodně laděným lodím nemůže stačit. I když tedy od začátku bylo jasné, že naděje na dobré umístění je nevalná, do závodu šli a poprali se s tím.

Dnes ráno jsme vyvezli cílovou boji a vytyčili cílovou linii a s napětím očekáváme připlutí první závodníků.

Z vyvážení cílové bóje:

19

Ještě nemáte účet? Staňte se členy teď!

Přihlásit k účtu