fbpx
Ve středu přes den závodníci zapluli do oblasti, kde není signál GSM takže poměrně dlouhou dobu nebylo jasné jak se situace vyvíjí.

První se „ukázal“ Jirka Altman, někdy kolem 19 hodiny a později další závodníci.
Krátce po půlnoci se vitr začal stáčet k jihovýchodu, tak jak bylo v předpověďi a od Rujany všichni závodníci křižují.
Vypadá, že jihovýchodní vítr vydrží až do konce závodu a tak se závodníci budou muset prokřižovat až do cíle.
Zatím to vypadá, že pořadí bude Jiří Altman, Robert Kubaczka (ztrácí cca 30 minut), Saša Nedvědický (ztrácí cca 2 hodiny 40 minut) a Mirek Markant (ztrácí necelých 8 hodin).

Je hodně pravděpodobné, že při tom to pořadí zůstane, počasí je stabilní, snad jedině nějaké poškození lodi by mohlo s pořadím zamíchat, ale to nikdo nikomu nepřeje, všechny posádky jsou natolik zkušené, že nějaké překvapení podobného typu vůbec nepřicházejí v úvahu.

Dnes odplula Eternity Standy Bílka, která byla startovní lodi. Pluje do Polska se zastávkou na Rujaně. V pátek má hodně zesílit vítr, a tak chce na Rujanu doplout za příznivějšího počasí.

Vzhledem k páteční předpovědi lze předpokládat, že i závodní lodě budou chtít využit příznivějšího počasí a že hned po slavnostním ukončení závodu a vyhlášení vítězů vypluji do domovských přístavů, vítr má v pátek ráno být 6Bft a dále sílit až na 8Bft, se srážkami.

Předpověď počasí na dnes.


 
 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Ještě nemáte účet? Staňte se členy teď!

Přihlásit k účtu